Про школу

 

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

  • Історія - це суворий, але справедливий критик, який з часом відкидає у небуття все надумане і штучне, залишаючи місце лише справжньому і природному.

  • Природнім є потяг людини до знань: тому до початку 20 століття навчатись діти могли у дяківській хаті: дерев'яній під соломою. Згодом хутірська громада за власний кошт методом "толоки”, для українців це знайоме явище, звели нове цегляне приміщення на 4 класи, тут таки по нинішній вулиці Покришкіна. Будували дбайливо " як для себе”. Підлогу застелили дошкою шестидесяткою, стіни завширшки в метр. Вгорі над дверима цеглою виклали "Церковно - приходська школа”. Проте більшовики  з часом  напис збили, вважаючи його буржуазною пропагандою. Добротна і сучасна будівля на чотири класи навряд чи могла забезпечити, навіть тоді, навчальні місця для маленьких хуторян, тому у 1912 році відкрило свої двері нове приміщення школи по вулиці Сагайдачного.

  • Директором призначили Панчука Юрія Михайловича 1888 року народження, який доклав          немало зусиль, аби у школі були теплі туалети, каналізація, забезпечення водою.

  • Його наступники - Кревський Олександр Маркович, Головченко Іван Олексійович, Зарудний Яків Трохимович - очолювали школу до початку Великої Вітчизняної війни. В грудні 1941 року, коли Хутори були окуповані, селом прокотилася звістка про вивіз до Німеччини підлітків та юнаків. Налякані школярі змушені були переховуватись, а їхні класи на три роки були переобладнанні німцями під конюшні.

  • В кінці вересня 1944, по завершенню "нового порядку” навчання відновилось. Повернувся і попередній директор Зарудний Яків Трохимович, вчитель фізики, батько відомого українського письменника, що разом із сином виїхали в середині 50-х до Києва в район Дарниці; а його місце у школі посів Турчак Федір Семенович 1910 р.н., віддавши школі більше 16 років. На початку 1961 року цю посаду зайняв Шкуропат Яків Григорович, а з 1963 по 1971 рік – Килімник Федір Євсійович та Карпінський Іван Йосипович (1971-1983).

  • Нинішній директор Шевченко Анатолій Анатолійович, вчитель фізики, очолює школу більш як чверть століття. Нове і сучасне приміщення школи здано в експлуатацію 1979 році. Приміщення має два спортивних зали, їдальню на 90 учнів, 18 робочих кабінетів із сучасною методичною і технічною базою, два комп'ютерних класи, простору актову залу на 80 учнів, централізоване газове опалення та автономне водопостачання, великий стадіон, міні стадіон та тренажерну площадку із самими сучасними снарядами, окреме приміщення для трудового навчання із чотирма навчально-виробничими кабінетами

ШКОЛА СЬОГОДНІ

НАШІ УЧИТЕЛІ

КАФЕДРА УЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНОГО НАПРЯМУ

КАФЕДРА УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

КАФЕДРА УЧИТЕЛІВ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНОГО НАПРЯМУ