Виховна робота

Робота педагогічного колективу КЗ «Вінницько-Хутірський ліцей» спрямована на вирішенням виховної проблеми «Впровадження у виховний процес компетентнісно зорієнтованого підходу, як шляху формування життєстверджуючої особистості, здатної до творчої самореалізації та саморозвитку».  Головною метою ліцею є формування і розвиток високоінтелектуальної, свідомої особистості з громадянською позицією готовою до конкурентного вибору місця в житті. Пріоритетним є всебічний гармонічний розвиток особистості, яка здатна до саморозвитку, самовиховання і самореалізації, у своїй діяльності керується загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміє традиції свого народу.

  У виховному процесі задіяні всі вчителі ліцею. Даний процес нерозривно пов’язаний з навчанням і складає єдиний навчальний виховний процес.  У ліцеї працює МО класних керівників під керівництвом заступника ВР, до якого входять 21 класний керівник 1-11 класів. Питання методичної роботи з класними керівниками внесено в перспективний план роботи ліцею, план виховної роботи.

Впровадження інноваційної діяльності навчального закладу відбувається через:

- визначення основних шляхів, форм, засобів та умов, які забезпечують якісну організацію навчально-виховного процесу;

-  відкритість закладу до нововведень в умовах динамічного розвитку освіти;

- ефективна організація науково-методичних структур колегіального управління (науково-методична рада, малі засідання педагогічної ради, творчі групи тощо);

- запровадження інноваційної діяльності в роботі педагогів, адміністрації закладу;

-  удосконалення рівня освітніх послуг.

У освітньому закладі організовано різні форми позаурочної діяльності: традиційні свята, вечори старшокласників, лінійки, конкурси, виставки, відзначення знаменних дат, спортивні змагання, зустрічі з представниками різних сфер діяльності та інше.  Регулярно здійснюються рейди-перевірки «Зовнішній вигляд», «Перерва», «Урок», проводиться консультаційна робота з вчителями та батьками: батьківські збори, індивідуальні та групові консультації, бесіди, батьківські лекторії, на яких опрацьовуються  інструктивно-методичні листи Міністерства освіти і науки України. Ведеться систематична робота з безпеки життєдіяльності та щодо запобігання дитячому травматизму, проводяться заходи по дотриманню правопорядку неповнолітніми, профілактичні заходи щодо попередження правопорушень. У ліцеї діє Рада профілактики правопорушень. Класні керівники та адміністрація ведуть щоденний облік і контроль відвідування учнями закладу. Проводиться  цілеспрямована робота з питань запобігання домашньому насильству та булінгу, з питань  формування культури здорового способу життя учнів, активної громадянської позиції, патріотизму, поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурного надбання і традицій, державної мови, плекання в учнів любові до рідного краю, відповідального ставлення до довкілля.

З метою додержання вимог щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов навчання учнів, у приміщенні ліцею розроблено маршрут руху здобувачів освіти згідно рекомендацій МОЗ. У кожному класному приміщенні, а також на коридорах розміщені схеми руху по закладу з відповідними позначками. Для запобігання скупчення та зменшення контакту учнів доступно три різні входи до закладу. На кожному з них, а також біля вбиральні знаходяться засоби дезінфекції. Вбиральні та рукомийники перед їдальнею забезпечені милом, електричними сушками або рушничками одноразового використання.

Учні нашого ліцею є активними учасниками шкільних, позашкільних, міських,  районних, обласних та всеукраїнських змагань та конкурсів. Маємо у своєму арсеналі гарні результати та призові місця у спортивних змаганнях з легкої атлетики, з пішохідного туризму, в масових заходах туристсько-краєзнавчого напрямку, у військово-патріотичній грі «Сокіл», конкурсах солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія», у фестивалі вчительської та учнівської творчості «Проліски надії», в конкурсі агітбригад серед загонів «Юних пожежників».

У закладі функціонує учнівський комітет, який є постійно діючим органом учнівського самоврядування. Його склад – 26  учнів, які є представниками 5-11 класів. На загальношкільні звітно-виборні учнівські збори запрошуються представники кожного класу, які є лідерами і відповідають за визначені сфери діяльності. Вибори учкому проводяться кожного навчального року.  Засідання учкому проходять відкрито по мірі необхідності. Учнівський комітет діє згідно затвердженого Статуту та Положення  учнівського самоврядування. Представники органів учнівського самоврядування є членами Ради профілактики, Ради ліцею та активними учасниками виховних заходів, акцій, проєктів у освітньому закладі та за його межами.

Налагоджено взаємодію з громадою села Вінницькі Хутори, місцевими церковними громадами, Вінницькою дитячою школою мистецтв, Вінницьким обласним центром туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій, депутатами міської та обласної ради. Проводиться цілеспрямована робота щодо залучення спонсорської допомоги для покращення умов навчання здобувачів освіти.