Історія закладу
Природнім є потяг людини до знань: тому до початку 20 століття у селі Вінницькі Хутори навчатись діти могли у дяківській хаті: дерев'яній під соломою. Згодом хутірська громада за власний кошт методом "толоки", для українців це знайоме явище, звели нове цегляне приміщення на 4 класи, тут таки по нинішній вулиці Покришкіна. Будували дбайливо "як для себе". Підлогу застелили дошкою шестидесяткою, стіни завширшки в метр. Вгорі над дверима цеглою виклали "Церковно - приходська школа". Проте більшовики з часом напис збили, вважаючи його буржуазною пропагандою.
Добротна і сучасна будівля на чотири класи навряд чи могла забезпечити, навіть тоді, навчальні місця для маленьких хуторян, тому у 1912 році відкрило свої двері нове приміщення школи по вулиці Сагайдачного.
Директором призначили Панчука Юрія Михайловича 1888 року народження, який доклав немало зусиль, аби у школі були теплі туалети, каналізація, забезпечення водою.
Його наступники - Кревський Олександр Маркович, Головченко Іван Олексійович, Зарудний Яків Трохимович - очолювали школу до початку Великої Вітчизняної війни. В грудні 1941 року, коли Хутори були окуповані, селом прокотилася звістка про вивіз до Німеччини підлітків та юнаків. Налякані школярі змушені були переховуватись, а їхні класи на три роки були переобладнанні німцями під конюшні.
В кінці вересня 1944, по завершенню "нового порядку" навчання відновилось. Повернувся і попередній директор Зарудний Яків Трохимович, вчитель фізики, батько відомого українського письменника. Згодом, разом із сином вони виїхали в середині 50-х до Києва в район Дарниці; а його місце у школі посів Турчак Федір Семенович 1910 р.н., віддавши школі більше 16 років. На початку 1961 року цю посаду зайняв Шкуропат Яків Григорович, а з 1963 по 1971 рік – Килімник Федір Євсійович та Карпінський Іван Йосипович (1971-1983). По 2021 рік заклад очолював Шевченко Анатолій Анатолійович. З 1 липня 2021 року керівник закладу Биць Микола Миколайович..
Нове і сучасне приміщення школи здано в експлуатацію у 1979 році. Приміщення має два спортивних зали, їдальню на 90 учнів, кухня укомплектована сучасним обладнанням, 21 навчальний кабінет із сучасною методичною і технічною базою, два комп'ютерних класи, простору актову залу на 80 учнів, бібліотеку, централізоване газове опалення та автономне водопостачання, великий стадіон, міні стадіон та тренажерну площадку із сучасним знаряддям, окреме приміщення для трудового навчання із чотирма навчально-виробничими кабінетами. Створено зону Wi-Fi по всій школі та на території дитячого майданчика. В багатьох навчальних кабінетах встановлено рекуператори та бактерицидні опромінювачі для забезпечення повітряного режиму.
Сьогодні в закладі здобувають освіту понад 550 учнів. Педагогічний колектив є згуртованим, високо кваліфікованим і користується авторитетом серед учасників освітнього процесу та батьків. У школі працює понад 40 учителів, серед яких 2 вчителя-методиста, 13 старших вчителів, 18 вчителів вищої категорії. У закладі активно впроваджуються сучасні інноваційні технології та "педагогіка партнерства", створюються умови для реалізації прав і обов'язків учасників освітнього процесу. Учні та вчителі постійно беруть участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, різноманітних конкурсах, акціях, волонтерському русі тощо.
У школі в окремих класах впроваджено допрофільне та профільне навчання (математика, українська мова, англійська мова). Створено умови для інклюзивного та індивідуального навчання.
24 грудня 2020 року рішенням сесії Вінницької міської ради заклад перейменовано в КЗ "Вінницько-Хутірський ліцей Вінницького району Вінницької області".
Адреса: 23219, Вінницька область, Вінницька міська ТГ, c. Вінницькі Хутори,
вул. Незалежності, 54,
Тел. (0432)56-81-19